Zanimivosti

Kanadčanom tudi zlato v hitrostnem drsanju na kratkih progah

Zanimivosti - sobota, 27.02.2010

Vancouver - Kanadčani so osvojili zlato olimpijsko medaljo v hitrostnem drsanju na kratkih progah. V štafeti na 5.000 m so bili v Vancouvru drugi tekmovalci Južne Koreje, branilci naslova, tretji pa Američani. Kanadčani so osvojili še deseto zlato odličje na teh OI in so sedaj prvi na lestvici dobitnikov medalj.

Ključne besede: Hitrostno drsanje

Kanadčani Charles Hamelin, Francois Hamelin, Olivier Jean, Francois-Louis Tremblay so za 0,222 sekunde prehiteli Korejce Kwaka Yoon-Gyja, Leeja Ho-Suka, Leeja Jung-Suja in Sunga Si-Baka, Američani J.R. Celski, Travis Jayner, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno pa so za srebrom zaostali za 52 tisočink.

Apolo Anton Ohno je z bronom osvojil svoje osmo odličje na zimskih OI, na katerih nastopa od leta 2002; ima po dve zlati in srebrni ter štiri bronaste medalje.

ZLATO: Kanada
SREBRO: Južna Koreja